איך תגרמו לכלב להפסיק לעשות צרכים בבית
X

איך תגרמו לכלב להפסיק לעשות צרכים בבית

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

כל אדם שמכניס כלב הביתה, רוצה לוודא דבר אחד חשוב ביותר בשלב ראשון: שהכלב לא יעשה את הצרכים שלו בבית. איך מאלפים את הכלב לעשות את הצרכים בחוץ בלבד? רשת אנימלוס מביאה אליכם את כל העצות המעשיות.

אם הכלב נוטה בכל זאת לעשות את צרכיו בבית, יש לנקוט בשיטות שונות על מנת להפסיק את המנהג הזה. ראשית, חשוב לדעת שאין לכעוס על הכלב. הדבר לרוב אינו יעיל, ורק גורם לכלב לפחד מבעליו. בנוסף, אין לנסות ללמד את הכלב לעשות את צרכיו על עיתון, משום שהדבר עלול להפוך להרגל קבוע, מה שימנע מן הכלב לעשות את צרכיו גם כאשר הוא יוצא החוצה. עם זאת, אם הכלב שלכם קטן ואתם גרים בבניין מגורים גבוה, מה שמקשה על היציאה לטיולים, תוכלו ללמד את הכלב לעשות את צרכיו על עיתון בפינת "שירותים" קבועה בבית. אם הכלב נוטה ללכלך את הבית בצואה, יש להתחיל את האילוף שלו בניקוי יסודי של הבית בעזרת חומרי חיטוי ייעודיים וחומרים אשר ינטרלו את ריחות הצואה מהבית – משום שהריח של הצואה הקודמת מגרה את הכלב לעשות שוב את צרכיו בבית.

תהליך החינוך של הכלב

תקופת האילוף לעשיית הצרכים בחוץ יכולה להימשך כ-10 ימים ועד שבועיים. בתקופה הזו יש לדאוג שהכלב יישאר בשטח מוגבל מאד במהלך כל שעות היום, כמו למשל בחדר אחד סגור, ב"קופסת טיסה" או בארגז – במקרה של גור קטן. השעות היחידות בהן הכלב יצא מן השטח המוגדר שלו יהיה בזמן הטיולים בחוץ, אז יוכל לעשות את צרכיו. לרוב, בימים הראשונים יהיו מקרים שבהם הכלב יפספס ויעשה את צרכיו בבית, אולם כעבור מספר ימי אילוף הוא עתיד להתרגל להתאפק עד לשעת הטיול. מומלץ מאד להוציא את הכלב לטיול אחת לשעתיים או שלש במהלך היום. בלילה ניתן לתת מרווח של כ-6 שעות בין יציאה ליציאה. הטיול עצמו צריך להיות איטי ומהנה. מומלץ לאפשר לכלב מרחב חופשי, באמצעות רצועה דקה וארוכה ככל האפשר. תחושת החופש מקלה על הכלב לעשות את צרכיו במקום. אין להאיץ בכלב או לדחוק בו, אלא להיפך, לאפשר לו ליהנות מהטיול, להריח ריחות שונים בחוץ אשר יגרו אותו לעשיית צרכיו, ולאפשר לו להתפנות כרצונו.

משחררים את הרצועה

כאשר הכלב כבר הצליח לשמור על השטח הקטן שלו בבית נקי במשך 4 או 5 ימים, ניתן להתחיל להגדיל את שטח המחיה שלו, ולאפשר לו להסתובב בבית בין הטיולים. בשלב זה, כדאי לשים לב לאיתותים מצד הכלב על הצורך שלו בעשיית הצרכים, כמו הסתובבות סביב עצמו, רחרוח וכדומה. כאשר רואים איתות כזה, יש להסיח את דעתו של הכלב, ולהוציא אותו לטיול בהקדם. לאחר שהכלב עשה את צרכיו בחוץ, במיוחד בשבועות הראשונים, חשוב לשבח אותו במילים טובות, וגם לתת לו צ'ופר כלשהו, מה שידגיש לו שעשה מעשה רצוי, ויגרום לו להמשיך במעשה הזה. לעומת זאת, כאמור, אין טעם לצעוק או להכות בכלב ש"פספס", משום שהדבר אינו יעיל, וגורם רק לנזק. במקום זאת, יש להקפיד לשבח אותו באופן בולט על כל עשיית צרכים מחוץ לבית.

אנימלוס

רשת החנויות אנימלוס מתמחה בציוד ובמזון לכל בעלי חיים. ברשת אנימלוס תמצאו מגוון ענק של חברות מזון לכלבים וציוד איכותי ושימושי לכלבים, מכרסמים, זוחלים, עופות, חתולים ודגים. עם מגוון המוצרים של חברת אנימלוס, הבית שלכם יכול להיות מצויד להפליא לקראת חיית המחמד החדשה שלכם, או זו הוותיקה. ברשת אנימלוס אתם יכולים ליהנות ממגוון עצות מקצועיות וליווי אישי, על מנת שתוכלו לגדל את חיית המחמד שלכם מתוך חוויה מושלמת.

למדתם איך לגרום לכלב להפסיק לעשות צרכים בבית? בואו ללמוד עוד עצות מגוונות, מחברת אנימלוס!