איך מטפלים בגור חתולים בן יומו?
X

איך מטפלים בגור חתולים בן יומו?

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

אתם הולכים ברחוב, ושומעים יללה קלושה. בדירה מהירה באזור מגלה חתלתול קטן, בן יומו ממש, שנותר עזוב. יתכן שאמו מתה בדרך כלשהו, או נלקחה מן המקום, והגור נותר בודד ועזוב לנפשו. עכשיו, אתם נמצאים כאן כדיי להגן עליו ולטפל בו. אך איך תעשו זאת?

טיפול בגור חתולים בן יומו

אם מצאתם חתול, יתכן שאמו תשוב אליו. במקרה כזה, אל תזיזו את החתול ממקומו, משום שאמו תבוא לחפש אותו במקום בו השאירה אותו. אך אם אתם בטוחים שאמו של החתול לא תשוב, תוכלו לקחת אותו ולטפל בו. ישנם 4 כללים בסיסיים אשר חשובים להישרדות של חתול קטן שאמו איננה בסביבתו. הכלל הראשון הוא, האכלה שלו בתמיסה מיוחדת לגורי חתולים – אבקת חלב מיוחדת המותאמת לגורי חתולים. הכלל השני הוא ביצוע של עיסוי במקומות המתאימים בגופו של החתול לאחר ההאכלה, על מנת לעודד מתן שתן. הכלל השלישי הוא ליצור עבור החתול סביבה מחוממת שמתאימה לו, והכלל האחרון – השמירה על הניקיון של החתול.

הכלל הראשון – האכלה

חתולים עד לגיל 7 שבועות יש להאכיל בתמיסה שעשויה מאבקת חלב מיוחדת לחתולים. תוכלו לקנות את האבקה הזו בחנויות ציוד לבעלי חיים, כמו ברשת אנימלוס. אם אין אפשרות להשיג אבקת חלב כזו – אפשר להשתמש גם באבקת חלב צמחית המיועדת לתינוקות. בנוסף, כהאכלה חד פעמית במקרה שבו אין אפשרות להשיג אבקת חלב, ניתן ליצור תערובת שמורכבת מחלמון אחד, 1/3 כוס מים ו-1/3 כוס גבינה לבנה. חשוב שהטמפרטורה של החלב שניתנת לחתול תהיה טמפרטורת חדר, ולא קרה או חמה יותר. ניתן להאכיל גור חתולים באמצעות מזרק. חשוב להקפיד גם לתת כמות קטנה של חלב, שמתאימה לגילו של התינוק, ולא להפריז בכמויות. אם הגור כבר בן יותר מ-7 שבועות, ניתן להאכיל אותו בגרגרי מזון ייעודי לחתולים, ולצרף קערת מים לשתיה.

הכלל השני - עיסוי לעשיית הצרכים

העיסוי חשוב מאד, משום שרק באמצעותו גור חתולים קטן יכול להטיל שתן. חשוב לעסות את האזור לאחר כל האכלה, עד שהחתול מגיע לגיל 4 שבועות. ללא העיסוי, שלפוחית השתן של הגור עלולה להתפוצץ. על מנת לבצע את העיסוי, יש להחזיק את החתלתול ביד אחת כאשר הרגליים שלו פונות כלפי מטה. ביד השניה יש להחזיק בטישו, ולעסות את האזור בעדינות למשך זמן קצר. לאחר עיסוי קצר מזיזים את היד, ומאפשרים לחתול להטיל שתן. חוזרים על הפעולה כמה פעמים, עד שהחתול מפסיק להטיל שתן. גם לאחר גיל 3-4 שבועות, חשוב להוציא את התינוק מן הקופסה שבה הוא מתגורר לאחר הארוחה, ולבצע את העיסוי במקום זה, על מנת שיטיל שתן במקום אחר ולא ייאלץ לשהות במקום רטוב וקר, ועל מנת שיתרגל למקום קבוע שבו הוא עושה את צרכיו.

הכלל השלישי – מגורים וחימום

חתלתול קטן, בן יומו, צריך מקום מוגן ומחומם להתגורר בו, מקום שיוכל להוות תחליף לחימום ולהגנה שאמורה לספק לו אמו. לכן, חשוב למקם את החתול בקופסה כלשהי, כמו קופסת קרטון, שתיתן לו מרחב מחיה תחום. הקופסה, כמובן, צריכה להיות פתוחה בחלקה העליון, על מנת לתת לגור אור ואוויר, ולאפשר את הטיפול בו. על מנת להכין מצע מגורים מתאים לחתול, יש לרפד את הקופסה באמצעות שמיכת צמר או משטח דומה אחר. את הקופסה מניחים אך ורק בתוך הבית ולא מחוצה לו, על מנת לספק לחתול סביבה מחוממת. חשוב ליצור אמצעי חימום נוסף בתוך הקופסה. לשם כך ניתן להשתמש בבקבוק חם (ולזכור להחליף את המים בזמן), או בשמיכה חשמלית. החימום חשוב במיוחד בשלושת השבועות הראשונים לחייו של החתול. לאחר מכן, החתול כבר מתחיל לנוע בצורה שמחממת אותו. למרות זאת מומלץ להמשיך לחמם את מקום המגורים שלו במשך מספר שבועות נוספים.

הכלל הרביעי – שמירה על הניקיון

חשוב מאד לשמור על הניקיון של החתולים, אשר רגישים מאד לניקיונם. הטיפול החשוב ביותר הוא לדאוג שהחתולים יהיו נקיים מפרעושים. חשוב לבדוק אם קיימים פרעושים על הפרווה של החתול, ולטפל בהם בהתאם למצב. אם רואים פרעוש אחד או שניים בלבד, ניתן להוציא אותם ביד. אם ישנם יותר פרעושים, יש לטפל בהם בתכשירים מתאימים. עם זאת, חשוב לדעת שמרבית התכשירים אינם מתאימים לגורים אלא רק לחתולים בוגרים. חשוב למצוא תכשיר שמיועד במיוחד לגורים. רוב התכשירים הללו מתאימים מגיל שבוע. את התכשירים אין לרסס ישירות על הגור, אלא למרוח אותם בעדינות בעזרת צמר גפן או קיסם אוזניים. ניתן גם לפנות למרפאות לטיפול בחתולי רחוב, על מנת לטפל בפרעושים.

אנימלוס

אנימלוס היא רשת חנויות לציוד ולמזון לבעלי חיים מכל הסוגים. ברשת אנימלוס תוכלו ליהנות ממומחיות מיוחדת בכל מה שקשור לבעלי החיים השונים, החל במזון מותאם למגוון חיות מחמד, דרך כלובים ביגוד ואבזרים אחרים המיועדים לחיות מכל הסוגים, ועד לשירות מקצועי ולעצות יעילות מן המומחים של הרשת בכל הנוגע לגידול של בעלי חיים. השירות של חברת אנימלוס מאפשר לכם ליהנות מחיות המחמד שלכם בצורה מושלמת, ולטפל בכל בעל חיים בצורה הטובה ביותר.

באתר ניתן להזמין מזון לגורי חתולים למחירים משתלמים במיוחד.