הדברה לכלבים - דרכי טיפול בקרציות ופרעושים
X

הדברה לכלבים - דרכי טיפול בקרציות ופרעושים

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

בעלי חיים פרוותיים, ובעיקר כלבים, סובלים בעונת הקיץ לעיתים קרובות מהימצאות של פרעושים או קרציות על הפרווה. החרקים הקטנים הללו גורמים לנזקים לא מעטים: הפרעושים יוצרים גירוד נוראי, ועלולים לגרום גם לבעיות רפואיות שונות, כמו תולעי מעיים ובעיות עור שונות. כלבים שאלרגיים לפרעושים עלולים לסבול מתגובות אלרגיות קשות. קרציות עלולות להעביר מחלות קשות בין כלבים. הפרעושים והקרציות יכולים להופיע בכל חודשי השנה, אך הם נוטים להתרבות בעיקר בעונת הקיץ. איך מטפלים בכלבים שנגועים בפרעושים או בקרציות?

דרכי טיפול בקרציות

הקרציות אינן גורמות לכלבים לגירוד, בניגוד לפרעושים שיוצרים גרד משמעותי. הקרציות גם גדולות יחסית, וניתן להרגיש אותן במישוש הפרווה ולראות ותן בקלות בהתבוננות בפרווה. הקרציות נמצאות על פרוות הכלב רק בחיים הבוגרים שלהן. הן מטילות ביצים על הקרקע או בחצר, ושם נמצאות עד לבגרותן, אז הן עולות על פרוות הכלב או החתול. הקרציות גורמות נזק רב לכלבים גם אם הן המצאות במספר מועט. אפילו קרצייה אחת עלולה לגרום לנזק של ממש. זאת משום שהקרציות מעבירות טפילים אשר יוצרים מחלות אצל הכלבים כמו גם אצל בני האדם. לכן, מומלץ למנוע מראש את הופעתן של הקרציות. ישנם מספר אמצעים למניעת קרציות, כמו קולרים מיוחדים נגד קרציות, אמפולות המיועדות לנושא, ועוד. אם ישנה נגיעות גבוהה בקרציות, אפשר להשתמש בזריקות ייעודיות אשר ניתנות על ידי הווטרינר. כאשר יוצאים לטיול עם הכלב, במיוחד באזורים שיש בהם הרבה צמחיה, כדאי לבדוק את פרוותו של הכלב ולוודא שלא נדבקו אליו קרציות – לפני שנכנסים בחזרה הביתה.

נגיעות חמורה בקרציות

אם ישנן קרציות רבות, חשוב לעבור על הכלב ולשלוף את הקרציות אחת אחת באמצעות פינצטה. את הקרציות יש להשליך לקערה ובה אקונומיקה, על מנת להשמיד אותן. אין להשתמש בחומרים כמו וזלין או אלכוהול, ואין לנסות למחוץ את הקרצייה. הניסיונות הללו אינם יעילים, ומובילים לבעיות קשות יותר של קרציות על עור הכלב.

דרכי טיפול בפרעושים

אפשר לזהות שהכלב סובל מפרעושים כאשר הוא מתגרד הרבה, כאשר יש תולעים בצואה שלו ועל ידי זיהוי של הפרעושים עצמם על עור הכלב, או של ההפרשות שלהם, אשר מצטברות בדרך כלל באגן ובגב התחתון של הכלב. ההפרשה נראית כנקודות שחורות, וכאשר מורחים אותן על טישו, ניתן לראות גוון אדום. חשוב לטפל בכלב באופן קבוע על מנת למנוע נגיעות של פרעושים. אפשר להשתמש למטרה זו בשמפו מיוחד נגד פרעושים, באמפולות מתאימות או בספריי לריסוס. מומלץ להתחיל בטיפול ברגע שמזג האוויר מתחמם, ולא לחכות עד שהכלב כבר מתגרד בפועל. חשוב לבדוק שהחומר שבו משתמשים מתאים לגילו של הכלב – לא כל החומרים מתאימים לגורים. חשוב לדעת, שאם קיימים פרעושים על גופו של הכלב, משמעות הדבר היא שיש פי 9 פרעושים בסביבת המחיה שלו. לכן, מלבד הטיפול המונע לכלב עצמו, חשוב לדאוג לכבס בטמפרטורה גבוהה או לשאוב את מוצרי הטקסטיל שנמצאים בסביבת המחיה של הכלב אחת לתקופה, או כאשר יש חשש לנגיעות. ישנן מספר שיטות טבעיות למניעה של פרעושים, כמו הוספה של פקק חומץ תפוחים לכל ליטר וחצי של מי שתייה של הכלב. אם משתמשים בשיטה זו, יש להחליף את המים בקערה של הכלב מידי יום. ישנם גם מכשירי חשמליים או מלכודות דבק אותן ניתן להציב בבית.

נגיעות חמורה בפרעושים

אם הכלב כבר נגוע בפרעושים באופן משמעותי, יש ליצור תכנית טיפול, אשר כוללת טיפול בכלב כמו גם טיפול בסביבת המחיה שלו. התהליך צריך להתבצע בבת אחת, והוא אורך מספר שעות, ולכן חשוב לפנות לכך יום מתאים. בשלב הראשון, יש לשאוב היטב את כל חדרי הבית, גם כאלה שהכלב בדרך כלל אינו נכנס אליהם. לאחר מכן יש לכבס בטמפרטורה גבוהה כל טקסטיל שהכלב בא אתו במגע – שמיכות, כיסויי ספות וכן הלאה. בשלב הבא, יש לרחוץ את הכלב באמבטיה באמצעות שמפו ייעודי נגד פרעושים. לאחר האמבטיה מייבשים את הכלב היטב, ומתחילים לסרק את הכלב ביסודיות, באמצעות מסרק כינים או מסרק ייעודי לפרעושים. הפרעושים מהירים מאד, ולכן קשה בדרך כלל לתפוס אותם בפינצטה. אך ניתן להיעזר בגושים של וזלין אשר מפריעים להתקדמות של הפרעוש, או ברצועות סלוטייפ שאליהן יידבקו הפרעושים. לאחר הטיפול הזה, יש לבצע שאיבה יסודית של הבית בכל יום במשך מספר ימים. כעבור מספר ימים, יש לטפטף מאמפולה למניעת פרעושים על הכלב (אלא אם כן מדובר בגור צעיר מידי). במקרה של בית שיש בו גם חצר, ישנו חשש שהפרעושים ימשיכו להגיע לבית דרך החצר. במקרה כזה, כדאי מאד לבצע הדברה מקצועית נגד פרעושים, בכל האזור שמחוץ לבית.

אנימלוס

אנימלוס היא רשת חנויות קטנה ונהדרת, שמציעה ציוד ומזון לבעלי חיים מכל הסוגים – כלבים וחתולים, מכרסמים ועופות, זוחלים ודגים, וכן הלאה. בחנויות של רשת אנימלוס תוכלו ליהנות ממזון, מתרופות ומציוד מכל הסוגים לכל הסוגים של חיות המחמד, ולקבל שירות מקצועי ומענה לכל שאלה בנוגע לגידול של החיות. הצוות של רשת אנימלוס הוא צוות מקצועי ובעל ניסיון, והוא מסייע לכם בכל דבר שקשור לחיות שלכם, בצורה מושלמת ומקצועית במיוחד.

מוצרי הדברת כלבים אפשר להזמין דרך האתר שלנו.