מזון לכלבים - כל מה שחשוב לדעת
X

מזון לכלבים - כל מה שחשוב לדעת

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

הכלב שלנו אינו בעל דרישות גבוהות. הוא ממש לא דורש הרבה על מנת להיות מאושר ועליז. כל מה שהוא צריך זה - אהבה, יחס נכון וטוב, קצת משחקים, טיולים בחוץ וזה הכול. כמובן שיש לספק לו מזון לכלבים על מנת שהוא ייהנה מבריאות טובה ומאיכות חיים. את המזון לכלבים תרכשו רק בחנות המתמחה בנושא ויודעת להתאים לכל כלב את סוג המזון המתאים לו.


הכלב שלנו אינו דורש מאתנו הרבה. הוא מסתפק במועט כאשר כל מה שמוטל עלינו – מלבד לאהוב אותו, לשחק אתו ולטייל אתו, זה לספק לו את מזונו. חשוב לדאוג לו למזון מתאים, כאשר לכל זן או גזע ישנו האוכל המתאים במיוחד עבורו. כאשר אנחנו מקפידים על ההתאמה המושלמת של סוג המזון, אנחנו נהנים מכלב בריא שנראה הרבה יותר טוב ומתפקד הרבה יותר טוב.

 

מזון לכלבים – למה חשוב להתאים לכלב את המזון הנכון?

 

חשוב לדעת כי לכל כלב ההעדפות שלו וסוג המזון שיתאים לו ביותר וזאת בהתאם לזן ולסוג של הכלב. כאשר הכלב יאכל נכון הוא ייראה טוב יותר. הפרווה שלו תבהיק, הוא ייהנה מבריאות פה טובה שיבוא לידי ביטוי בחניכיים חזקות ובריאות ושיניים חזקות.

התזונה האיכותית המתאימה תשפיע גם החיוניות של הכלב, על האנרגיות, על התגובות שלו ועל התקשורת הנכונה שלו עם סביבתו.

 

בעבר לא הייתה מודעות גבוהה כל כך לנושא של המזון לכלבים. היו כאלה שהגישו כלב את כל השאריות שנותרו מהארוחה של בעליו. אך כיום, כולנו כבר יודעים כי לכלב ישנם הצרכים שלו ואם נספק לו אותם, אנחנו נהיה הראשונים שנרוויח מהדבר. כך שגם אם מדובר בהוצאה משמעותית שעשויה להכביד על התקציב החודשי של המשפחה, אחרי הכול – הדבר ישתלם לנו מאוד, כי הכלב יחזיר לנו על כך – ובגדול!

 

מותר לתת לכלב לאכול עצמות?

 

אחד מהמיתוסים השגויים ביותר בנושא של המזון לכלבים אלו העצמות. אנחנו פוגשים את העצמות כאשר הן מככבות בכל ספרי הילדים, ואנחנו גדלים על ברכי האמונה כי המזון האהוב על הכלבים אלו הן העצמות. אך האמת היא שמדובר במיתוס שהוא כלל לא נכון. הכלבים ניזונים מהדבר שנשאר סביב העצם, כאשר העצם עצמה עשויה להיות מסוכנת מאד עבורם. העצם עלולה להיתקע בגרונם או בחלל הפה ואף גרוע מכך – לחורר את מערכת העיכול שלהם.

בכלל, כדאי מאוד להימנע מלהגיש לכלבים את שאריות האוכל המבושל שלנו אלא להאכיל אותם במזון המותאם להם, כי ישנם מזונות רבים העלולים לפגוע בכלבים. מאכלים כמו שום ובצל, סוכר, מלח, מוצרי חלב או מזונות מטוגנים עלולים לפגוע ולהזיק מאוד לכלב.

 

כמו כן, חשוב מאוד להרחיק את הכלב מהאזור של פח האשפה בבית או בחוץ כמו גם למנוע ממנו לאכול את מזונם של חיות מחמד אחרות אם ישנן כאלה בבית או באזור. כי הכלב זקוק שתספקו לו מזון לכלבים בהתאם לצרכים הספציפיים שלו.

 

מזון לכלבים – מה נחשב למזון בריא?

 

אז כל כך הרבה מזונות אסור לנו לתת לכלב. מה כן מותר? את תזונתו של הכלב יש לבסס כמובן על מזון לכלבים, שמיועד לכלבים בהתאם לגזע של הכלב, למשקל של הכלב, וגם בהתאם לגילו ולמצב הבריאותי שלו. המזון משתנה ביחס לגיל של הכלב וכמובן שכאשר הכלב סובל מבעיה בריאותית כלשהי יהיה עלינו לספק לו את המזון המתאים בהתאם למצבו ועל פי המלצה של הווטרינר המכיר את הכלב.

בגדול ניתן לומר כי מדובר במזון יבש שמיועד במיוחד לאוכלוסיית הכלבים.

 

ישנם שלושה סוגים עיקריים אשר עליהם אמורה להתבסס התזונה של הכלבים:

  • מזון פרימיום – מזון המבוסס על מגוון של שאריות בשר מתעשיית המזון. מדובר בסוג המזון הזול ביותר וגם המזון שהוא הכי פחות מזין. במזון מן הסוג הזה ישנה כמות די קטנה באופן יחסי של חלבון מן החי אך כמות גבוהה של חלבון מן הצומח. החלבון מן החי זהו החלבון שנחשב כמרכיב הכי בריא והכי מזין עבור הכלבים והוא גם המשביע ביותר. שכך שאם תבחרו עבור הכלב את המזון הזה יהיה עליו לאכול הרבה יותר בכדי לשבוע מארוחתו.
  • מזון סופר פרימיוםמזון לכלבים מן הסוג הזה מורכב מבשר עוף או כבש בשילוב עם פחמימה כמו אורז מלא או שעורה. התוספת של הפחמימה מסייעת מאוד לתפקוד התקין של מערכת העיכול של הכלב והיא אף מחזקת את פרוותו ומסייעת במניעה של נשירה.
  • מזון אולטרה פרימיום – זהו סוג נוסף של מזון יבש כאשר הוא מורכב מפחמימה ובשר בדומה למזון הסופר פרימיום, אך בנוסף הוא מכיל גם דג מסוג כלשהו, כמו סרדינים או סלומון והוא אף מועשר בוויטמינים ומינרלים המעשירים אותו מאוד. ברור שמדובר במזון שהוא הכי משובח והכי טוב לכלב, והוא כמובן יהיה גם הרבה יותר יקר.

 

מזון לכלבים בטעמים

 

בדיוק כמו לנו, גם לכלב יש חוש טעם מפותח והעדפה לטעמים שונים. כך ניתן למצוא את המזון לכלבים בטעמים שונים כמו של כבש, עוף, סלומון ועוד. הטעמים של המזון יהיו מבוססים כמובן על המרכיבים העיקריים שיש באותו סוג של מזון.

אם נראה לנו כי לכלב ישנה נטייה להשמנה, כדאי להמעיט במזון המורכב על בסיס של בשר כבש, היות והבשר מן הסוג הזה נחשב כסוג הבשר המשמין ביותר.

 

מזון לכלבים – חשוב לגוון!

 

אז נכון שחשוב מאוד להיצמד לתפריט הנכון והבריא לכלב, שזה אומר בדרך כלל – מזון יבש. אך גם את המזונות הללו חשוב שנגוון בדיוק כפי שאנחנו מעוניינים ליהנות ממגוון ומשינוי בתזונה שלנו.

כך ניתן לשמח את הכלב שלנו מפעם לפעם במתן של תוספת בשר בקר או בשר עוף או אפילו מעט דג. לא כדאי להרגיל את הכלב לכל אותם התוספות כי אלו יקרים מאוד ועשויים להכביד מאוד על התקציב. כמו כן אם נרבה בכל התוספות הללו עשוי הדבר להשפיע לרעה בסופו של דבר על בריאותו של הכלב.

עולה מן הדברים, כי חשוב מאוד לתת את הדעת בעת הבחירה בסוג של המזון לכלבים, על מנת שהכלב ייהנה מאיכות חיים ומבריאות, כאשר המזון שהוא מקבל מותאם בדיוק על פי הצרכים שלו ועל פי הנתונים האישיים והפיזיולוגיים שלו.

 

אז היכן נרכוש מזון לכלבים?

 

רשת החנויות אנימלוס פועלת בקהילה זה למעלה מעשור כאשר היא מציעה את כל הציוד ואת כל סוגי המזון לבעלי הזנב.

מחפש חנות המציעה מזון לכלב? אנימלוס תספק לכם את כל סוגי המזון לכלב ואת כל המוצרים הנלווים אליהם תזדקקו. אצלנו תיהנו משירות אמין ומקצועי, שירות משלוחים חינם לכל אזור השרון והשומרון והכול באיכות בלתי מתפשרת כמיטב המסורת של חברת אנימלוס.

רכשו אצלנו את המזון המתאים לכלב שלכם והכלב שלכם יאהב אתכם הרבה יותר!