איך לגרום לכלב להשתלב טוב עם כלבים אחרים
X

איך לגרום לכלב להשתלב טוב עם כלבים אחרים

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

כלבים, מטבעם, הם בעלי חיים חברתיים, שנוטים להסתדר עם כלבים אחרים, בני מינם או בני מינים אחרים. למרות זאת, מגדלי כלבים רבים נתקלים בבעיה של שילוב הכלב שלהם עם כלבים אחרים. לעיתים מדובר בהיתקלויות ברחוב או בגינה, כאשר הכלב, היוצא לטיול היומי שלו, נטפל לכלבים אחרים, נובח בקולניות, תוקף וכדומה. לעיתים מדובר בבעיה מקומית יותר: המגדלים מעוניינים להכניס כלב נוסף הביתה, ואינם יודעים כיצד לגרום לכלב הנוכחי להתחבר עם החדש, וליצור משפחתיות כלבית בבית.

המפגש בין הכלבים

מומלץ מאד להפגיש בין שני הכלבים מחוץ לבית, שם ההיכרות נעימה יותר ומלחיצה פחות. הכלב שלכם ירגיש מאוים אם יגיע לשטחו כלב חדש, ולכן רצוי להתחיל את ההיכרות בחוץ, כביכול מדובר בהיכרות שגרתית בין כלבים ברחוב. את הקשר בין הכלבים יש ליצור בהדרגה – תחילה לטייל עם שני הכלבים יחד, ולאפשר להם הזדמנות להתרגל זה לזה. לאחר מכן, ניתן לחזור הביתה עם שני הכלבים. מומלץ להשאיר את הכלבים ברצועה שלהם למשך כמה שעות לאחר החזרה הביתה, על מנת שתוכלו לשלוט בהתנהגות של שניהם. בדרך כלל, הכלב החדש יתחיל לחקור את מקום מגוריו החדש, ואילו הכלב הוותיק יחשוש וינסה להרחיק אותו מאזורים שונים בבית. במרבית המקרים, לאחר מספר ימי הסתגלות הכלבים יצליחו למצוא "שפה משותפת" ולחלוק את הבית ביניהם. אם היחסים ביניהם נעשים מעורערים או אם ישנן מריבות בין הכלבים, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי. ברשת אנימלוס תוכלו לקבל ייעוץ אישי לגבי הכלבים שלכם, ומענה לכל בעיה בשילוב של הכלבים בחברה, הן בבית והן מחוצה לו.

תשומת לב לשני הכלבים

על מנת לאפשר לכלבים שלכם להסתדר זה עם זה, כדאי שתדאגו למספר מועט ככל האפשר של נקודות חיכוך. הקפידו להעניק תשומת לב שווה לשני הכלבים. הפרידו בין הכלבים כאשר אתם מתייחסים לאחד מהם, ואל תניחו לכלב השני להילחם על מנת תשומת הלב שלו כאשר הראשון מקבל יחס. בנוסף, זמן ההאכלה מזמן מריבות. מומלץ להקצות לכל אחד מהכלבים מקום האכלה משלו, כאשר המקומות מרוחקים זה מזה. לאחר תקופה, כאשר הכלבים מתחילים להסתדר זה עם זה, ואם ההאכלה עוברת ללא תקריות מיוחדות, אפשר לקרב את מקום ההאכלה בהדרגה, על מנת שהכלבים יאכלו יחד. לגבי שתיה, לרוב אין צורך בהפרדה, והכלבים יוכלו ליהנות מקערת מים משותפת.

משחקים ביחד

כדאי מאד לאפשר לכלבים לשחק זה עם זה. בהתחלה מומלץ להשגיח עליהם בזמן משחק, על מנת לעצור מריבות וחיכוכים בין הכלבים. כאשר יוצאים לטיולים, מומלץ בתחילה לצאת עם עוד אדם, כאשר כל אחד אחראי על כלב אחד. בהמשך ניתן לצאת לטיול משותף של שני הכלבים עם אדם אחד. בנוסף, אם ישנן בעיות התנהגות אצל אחד הכלבים בזמן הטיול, מומלץ להפריד את הטיולים של הכלבים, על מנת שהכלב השני לא ילמד את ההתנהגות הבעייתית ויחקה אותה. חשוב לטפל בבעיה בנפרד, ורק כאשר היא נפתרת – לצרף את שני הכלבים לטיול משותף.

ואם לא מסתדרים?

אם הכלבים לא מסתדרים למרות הכול, לא חייבים לוותר על הכלב החדש. גם לא צריך להשלים עם בית הרוס ומריבות קבועות. סיוע של מאלף כלבים מומחה יכול במקרים רבים ללמד את הכלבים שלכם להסתדר היטב זה עם זה. על מנת לקבל ייעוץ מעשי, תוכלו לפנות לרשת אנימלוס.

אנימלוס

אנימלוס היא רשת חנויות שמתמחה בציוד ובמזון לבעלי חיים. הרשת הקטנה כבר בעלת ניסיון של מעל 10 שנים, והיא מעניקה לא רק מוצרים, אלא גם מידע, ייעוץ והכוונה לבעלים של בעליי חיים מכל הסוגים – כלבים, חתולים, עופות, מכרסמים, זוחלים, דגים ועוד. באנימלוס תוכלו לרכוש מגוון סוגים של מזון לבעלי חיים, כלובים, חומרי הדברה, רצועות וקולרים, צעצועים לבעלי חיים וכל דבר אחר שתזדקקו לו.

זקוקים לציוד אילוף כלבים? מחפשים מזון לכלבים? כל זאת ועוד מחכה לכם באתר אנימלוס - הזמינו עכשיו