מזון לחתולים - חשוב לקרוא לפני קנייה
X

מזון לחתולים - חשוב לקרוא לפני קנייה

לא נמצאו מוצרים בקטגוריה זו.

החתולים אוכלים בדרך כלל בין עשר לעשרים ארוחות ליום. כל ארוחה מכילה בין 75 ל100 גרם. איך נתאים באופן נכון מזון לחתולים על מנת לספק להם את מה שהם באמת צריכים?

החתולים צורכים בדרך כלל מזונות על פי דרישת המטבוליזם האישית שלהן וזה אומר אכילה של הרבה ארוחות קטנות בכל יום. אצל חתולים אין את התופעה של אכילת יתר כמו שאנחנו מוצאים אצל הכלבים. הארוחות של החתולים מורכבות מ 10-20 ארוחות קטנות ליום, כאשר כל ארוחה כוללת כמות של כמאה גרם של מזון יבש שזה שקול לכמות של 400 גרם מזון לח.

מזון לחתולים – בהתאם לגיל ולמצב

חשוב לדעת כי חשוב מאוד להתייחס לגיל של החתולה כמו גם למצבה הרפואי כאשר אנחנו באים להכין לה את מזונה. יש את המזון המתאים לחתולים הצעירים ולגורי החתולים, ויש את המזון שיתאים לחתולים בוגרים ומבוגרים, כאשר חשוב מאוד להתאים את המזון באופן הנכון והמתאים ביותר לחתולה כדי שהיא תיהנה מאיכות חיים כאשר אנחנו דואגים להגיש לה את מה שבאמת טוב ונכון לחתולה.

  • חתלתולים – חתלתולים יזדקקו למספר גבוה של ארוחות קטנות ליום. הם יצרכו מזון לחתולים בהתאם לדרוש לגופם. בדרך כלל הם לא יאכלו מעבר לדרוש להם באמת. מסיבה זו נהוג להעמיד לחתלתולים קערית שמכילה מזון יבש כאשר ניתן להוסיף להם כופתות מזון טריות בהתאם לצורך.
  • גורי חתולים – מעת שהחתלתול יכול לאכול בכוחות עצמו יש לבחור עבורו את המזון שמיועד לגורי החתולים. כאשר הגורים מתקשים ללעוס את כופתות המזון הטרי ניתן לרכך אותן עבורם במים כדי להקל על הלעיסה שלהן. יש להרטיב אותן במים פושרים ולהמתין עד שהמים ייספגו. אפשר גם להוסיף מעדן מזון משומר המיועד לגורי חתולים. הכמות של המזון נקבעת בהתאם לגיל של החתול, לגודל ולמשקל של החתול, למידת הפעילות הגופנית שלו וכמובן בהתאם לתיאבון האישי שלו ולמזג האוויר.
  • חתולים בוגרים – מגיל שנה נחשב החתול כחתול בוגר וניתן להאכיל אותו במזון המיועד לחתולים בוגרים. מזון לחתולים בוגרים יכלול שילוב של מזון לח יחד עם מזון יבש. בתחילה אפשר לערבב את המזון הלח עם המזון היבש כאשר לאט לאט אפשר להוסיף בכמות של המזון הלח. ניתן להגיע עד למצב שהחתול ניזון רק ממזון לח אך זאת בתנאי שמדובר יהיה במזון מלא ולא במזון משלים.

מזון לחתולים בהיריון

ההיריון של החתולה נמשך כתשעה שבועות. את החתולה בהיריון יש להאכיל במזון המיועד לחתלתולים. כדאי לספק לה את המזון שלה ביד חופשית אך במקרים שנראה לנו כי החתולה סובלת מהשמנת יתר, מומלץ לפנות אל ווטרינר ולהיוועץ בו.

כאשר מקפידים על התזונה הנכונה של החתולה משך תקופת ההיריון שלה, הרי שהדבר ישפיע על ויתמוך באופן משמעותי במצב ובגדילה של העוברים לפני ההמלטה שלהם.

גם לאחר ההמלטה, כאשר החתולה מיניקה את גוריה יש להזין את החתולה באותו מזון המיועד לחתלתול, וכך מבטיחים את השמירה על הבריאות של החתולה ועל ההנקה התקינה שלה.העברה מסוג מזון לחתולים אחד לסוג מזון אחר 

כאשר אנחנו רוצים להעביר את החתול לסוג מזון אחר, עלינו לעשות את הדבר בהדרגה. בתחילה נערבב מעט מסוג המזון החדש יחד עם המזון הקודם - זה הרגיל והמוכר לחתול, וכך, אט אט נוכל להוריד את הכמות של המזון הקודם ולהגדיל את הכמות של המזון החדש. כך ניתן להגיע ל100% של המזון החדש תוך ימים ספורים בלבד וזאת מבלי לפגוע כלל בחתול הן מבחינת העדפת הטעמים והן מבחינה בריאותית וההשפעה על מערכת העיכול שלה.

היכן נרכוש את המזון לחתולים?

כאשר אנחנו מחפשים לחתולים שלנו את המזון הטוב והמתאים להם ביותר, כדאי לפנות לרשת חנויות אנימלוס. רשת החנויות המציעה את כל הציוד ואת כל סוגי המזון לחתולים ולכל בעלי החיים.

רק באנימלוס תוכלו למצוא מזון לחתולים בהתאמה מלאה לצרכי החתול שלכם כאשר אתם נהנים משירות מקצועי של צוות וותיק ומנוסה המתמצא היטב בכל הנושא של התאמת המזון לחתולים. רשת אנימלוס הינה רשת קטנה, אך גדולה במקצועיות ובאמינות אותם צברה משך למעלה מעשור בו היא פועלת בתחום. צוות אנימלוס עומדים לרשותכם בכל שאלה ובקשה.

פנו אלינו. אתם וגם החתולים - תהיו יותר ממרוצים!